У школи је организована секција за све ученике који би волели да се мало више упознају са веб дизајном и израдом статичких и динамичких веб сајтова.
Ученици ће имати прилику да се упознају и са процесом израде веб апликација, почевши од анализе захтева, преко реализације дизајна и функционалности, до израде документације.
Кроз секцију ће ученици имати прилику да раде у тиму и да се упознају са комплетним процесом израде неког озбиљнијег веб пројекта, при чему ће користити напредне технике за колаборацију у тиму, као што су #Slack за размену порука и GitHub за верзирање софтвера.
У току израде пројеката имаће прилику да користе и унапреде своја знања стечена на редовној настави из предмета Веб дизајн и Веб програмирање.
Ученици који немају у редовној настави прилику да се упознају са овим предметима, кроз секцију ће моћи да савладају основе веб дизајна, која ће им касније омогућити да се укључе у неки од пројеката.
Алати које ће ученици користити на секцији:
- HTML5
- CSS3
- JavaScript
- Bootstrap
- WordPress
- #Slack, GitHub
Секцију ће водити наставница Веб дизајна и Веб програмирања Данијела Радмиловић.