Успех наших ученика – Такмичење из Веб дизајна

Posted on Posted in Вести, Награде

Универзитет СингидунумЦентар Ниш је организовао такмичење за средњошколце, 27.04.2018. године на тему Израда Веб сајта на тему слободног типа употребом веб технологија.

На такмичење се пријавило седам тимова, претежно из Ниша и околине.
Наша школа је пријавила два тима:
Први тим – Милица Јововић ИТ42 и Милица Качавенда ИТ42,
Други тим – Милош Зељко ИТ31, Бранислав Вукоман ИТ31, Никола Мијатовић ИТ31 и Стефан Маснец ИТ31
Ментор ученицима је била Данијела Радмиловић.

Ученици су на самом такмичењу имали прилику, да прикажу своје радове и образложе идеје, као и да погледају реализације других такмичара.
Четворочлана комисија, коју су чинили професори универзитета, коментарисала је појединачне радове, као и технологије које су се користиле у изради.
Наши ученици су били похваљени за избор технологија које су користили у изради, за дизајн и реализацију.

Други тим у саставу Милош Зељко ИТ31, Бранислав Вукоман ИТ31, Никола Мијатовић ИТ31 и Стефан Маснец ИТ31 је освојио треће место. Као награду ученици ће имати могућност реализације праксе у некој од новосадских ИТ компанија, што ће у великој мери допринети њиховом напретку у  развоју апликација.

Више детаља о такмичењу можете погледати на следећем линку.

Честитамо ученицима на реализованим пројектима и награди на такмичењу!

« 1 од 2 »