Наши ученици и наставници на Пролећном фестивалу матетматике 19.-22 април 2017.

Првог дана дан Пролећног фестивала математике одржан је Симпозијум „Савремени проблеми математике“ . Поред занимљивих предавања која су одржали професори факултета додељене су и награде најуспешнијим такмичарима са подручја Новог Сад. Међу награђенима су и три ученика наше школе коју су остварили запажене резултате на општинком и окружном такмичењу као и њихови ментори.

Из наше школе награђени су:

Леополдина Ђанић, ментор Соња Роквић,

Никша Спорин и Богдан Величковић, ментор Мирјана Митровић.

У оквиру Пролећног фестивала математике, 20. априла 2017, одржана је прва конференција ученика средњих школа, „Математички Подијум Младих“. Било је укупно 12 предавања, са 22 аутора-коаутора радова.

Наши ученици представили су се са три рада:

, број без краја“ – аутори Маја Варга, Петар Вујаковић

Златни пресек“ – аутори Огњен Милојевић, Милош Сирар

Комплексни бројеви у електротехници“- аутори Лука Нинковић и Марко Лотина.

Ментори радова су наставници Соња Свитлица, Данијела Крмар Марић и Петар Добановачки.

Публика је закључила да су ученици изненадили веома интересантим, разноврсним и квалитетно спремљеним презентацијама и предавањима. На сајту Друштва математичара Новог Сад , постављен је електронски зборник радова и слајдови предавања.

Честитамо ученицима и менторима на освојеним признањима.

Стручно веће математике

Гигатрон је био спонзор приликом доделе награда за ђака генерације, школске 2016/2017. године

Мултимедија

Обавештења

Како до школе?

QR Code наше локације

Санација крова

Радови ученика

Школа без насиља

skola bez nasilja 1

Пријава корисника

Futer

Powered by Joomla!®. Designed by: download free joomla themes budget hosting Valid XHTML and CSS.