Отворена врата школе

Posted on Leave a commentPosted in Вести

Електротехничка школа „Михајло Пупин“ отвориће своја врата за све ученике 8. разреда, њихове наставнике и родитеље у суботу, 21.04.2018. године, од 10 до 12 часова.
У том периоду сви посетиоци моћи ће да у пратњи наших професора обиђу кабинете, радионице и учионице школе и да добију информације о упису ученика у први разред школске 2018/2019. године.

Обилазак школе планиран је по групама, од 10 и 11 часова.

Сарадња са основним школама – Основна школа „Светозар Марковић – Тоза“

Posted on Leave a commentPosted in Вести, Сарадња

На позив наставнице Драгане Младенов, да остваримо сарадњу између средње и основне школе на принципу ученици – ученицима, наша два ученика  Огњен Стојисављевић и Слободан Чејовића из одељења Р32, посетили су у четвртак 12.априла, Oсновну школу „Светозар Марковић – Тоза“ и промовисали нашу школу.
Аудиторијум су чинили ђаци – осмаци, заинтересовани за упис у нашу школу.
Након представљања наше школе, начина рада, одговарали су на питања вршњака о пријемном испиту, о смеровима, о тежини наставног градива које их очекује. Поделили су им флајере, обавестили о Отвореним вратима наше школе и на крају се фотографисали са онима који су одлучили да „изаберу“ нашу школу:

Браво за наше ђаке!

Весна Пругић Милеуснић

ЈН ОП – 01/2018 – Јавнa набавкa у отвореном поступку број 01/2018

Posted on Leave a commentPosted in Јавне набавке

Нa овој стрaници можете преузети документa везана за ЈН ОП – 01/2018 – Јавнa набавкa у отвореном поступку број 01/2018

Велики успех наших ученика – Регионално такмичење „Ученичке компаније“

Posted on Leave a commentPosted in Вести, Награде

Регионално такмичење „Ученичке компаније“ одржано је 22.03.2018. у тржном центру „БИГ“, у Новом Саду.  На такмичењу је учествовало 36 екипа ученика из Војводине. Више детаља о такмичењу и успеху наших ученика можете прочитати на следећем линку.

Сарадња две школе – Међународни eTwinning пројект Дрво говори/ Talking Tree – иницијатива Learn 2 Move, Move 2 Learn

Posted on Leave a commentPosted in Вести, Сарадња

Више о самом догађају можете прочитати на следећем линку: Извештај са догађаја

Утиске о догађају можете погледати и на школском сајту  Средње школе Доњи Михољац.

« 1 од 2 »

СВЕТ ТРЕБА ДА ПЕВА, НЕ ДА РАТУЈЕ

Posted on Leave a commentPosted in Вести

СВЕТ ТРЕБА ДА ПЕВА, НЕ ДА РАТУЈЕ

У четвртак, 15. марта 2018.године, у ЕТШ „Михајло Пупин“, одржано је поетско – музичко вече као својеврстан Омаж Петефију, а на Дан јубилеја револуције у Републици Мађарској (170 година). Свечаност је изведена под називом „СВЕТ ТРЕБА ДА ПЕВА, НЕ ДА РАТУЈЕ“ што је истовремено и порука вечери. Програм је отворен виолинском изведбом химне Републике Мађарске, а затим су се кроз причу о животу и раду Петефи Шандора смењивали рецитатори, вокални солисти, балетске и фолклорне мађарске игре и плес. У првим редовима публике поред директора школе и предстваника Управе школе, почасно место припало је гостима међу којима и г.Чонгор Каса, секретар ММК, г.Жељко Киш испред Центра за народну уметност и образовање Мађара у Војводини, Ибоја Смит (ЦМХ- Канцеларија за мађарска питања), Роберт Детки- савремени песник мађарске поезије, представници Музеја савремене уметности , гђа Каталин Фазекаш , бројни професори и ученици. Целокупан програм изведен је двојезично. На тај начин извршена је колерација више наставних предмета: српског и мађарског језика, музичког васпитања и историје два народа. Програм је изведен по идеји и у организацији проф.српског језика – Весне Пругић Милеуснић уз сарадњу и свесрдну помоћ колегиница Еве Видец, проф.музичког васпитања и Аранке Фараго, проф.мађарског језика. Програм су својим радом употпунили проф.Бранка Павловић, проф.Бенце Золтан и студенткиња Наташа Јојкић као фотографкиња.

Директор школе, Милан Вукобрат, затворио је свечаност и захваливши се свим учесницима и публици, закључио да лепота суживота највише долази до изражаја кроз заједнички рад и међусобно неговање традиције и културе свих народа који живе на територији Војводине.