Međunarodni dan maternjeg jezika (21. februar)

Posted on Leave a commentPosted in Vesti

Povodom obeležavanja Međunarodnog dana maternjeg jezika ( 21. februar ) , učenici odeljenja IT21 su pripremili prezentaciju.
U želji da ukažemo na značaj i lepotu maternjeg jezika, želeli bismo da ovu prezentaciju vide i ostali učenici naše škole.
S poštovanjem, učenici Stefan Karać, Luka Malešević, Nikola Ribić i profesor Marija Pekez.

Prezentacija – Međunarodni dan maternjeg jezika

Pripremna nastava za stručnu maturu – Školska 2020/2021.

Posted on Leave a commentPosted in Vesti, Maturanti, Maturski i završni ispiti, Stručna matura

Video projekat „Onlajn Svetosavlje sija dalje“

Posted on Leave a commentPosted in Vesti

Učenici šest odeljenja (R11, T14, E27, AE3, T34 i T41) učestvovali su u projektu „Onlajn Svetosavlje sija dalje“.
Kao „spoljni saradnik“- gost učesnik u projektu, svojim likovnim radom pridružila se i jedna  učenica OŠ „Jovan Dučić“.

Zadatak je bio da učenici samosatalno osmisle scenografiju, kostimografiju i izražajno interpretiraju deonice recitala. Akcenat je bio na kreativnosti i povezivanju znanja iz informatike sa gradivom književnosti.

Učenici su se odazvali i pokazali interesovanje, ozbiljnost  i odgovarajuće umeće. Prema stepenu kompletnosti odgovora na zadatak i kvalitetu snimka, izabrani su najbolji radovi koje je, u jedan video, objedinio učenik Kristian Bartuš (T34).

Nakon završenog projekta, urađena je evaluacija rada putem upitnika, a odgovori pokazuju da se učenicima rad u  projektu dopao, da im je drago što su samostalnim zalaganjem doprineli zajedničkom radu i što su dobili priliku da izraze svoju kreativnost;  smatraju da su pravedno ocenjeni i priznaju da im je najteže bilo osmisliti scenografiju.

Sveti Sava je centar koji prosijava čitav život i daje mu širinu koju su učenici i na ovaj način dočarali i potvrdili svojim delom, kao pravi Svetosavci!

Učesnici projekta
Video projekat „Onlajn Svetosavlje sija dalje“
Mentor: Vesna Prugić Mileusnić, prof.

Uprava škole pohvaljuje sve učenike – učesnike projekta!