Elektrotehničar informacionih tehnologija – ogled

Posted on Posted in Četvrti stepen

Osnovni cilj obrazovanja učenika na obrazovnom profilu Elektrotehničar informacionih tehnologija – ogled, je sticanje znanja i veština koja će im omogućiti  rad u softverskoj industriji, koja je itekako najatraktivnija danas.

Za vreme školovanja učenici će slušati veliki broj nastavnih predmeta, kojima će biti pokrivene grane Informacionih Tehnologija. Pogledajte spisak nastavnih predmeta za vreme četvorogodišnjeg školovanja!

Po završenom školovanju  učenici će biti osposobljeni za:

•     izradu desktop aplikacija
  •     izradu statičkih i dinamičkih veb stranica
  •     kreiranje i modelovanje baza podataka
  •     održavanje i zaštitu informacionih sistema
  •     instalaciju softvera i održavanje računarske opreme
  •     sklapanje konfiguracija i otklanjanje kvarova na računarskoj opremi

Takođe, učenici će imati odličnu osnovu i predznanje ukoliko se odluče za nastavak školovanja u pravcu Informacionih Tehnologija.

Učenici će po završenom školovanju imati mogućnost zaposlenje u velikom broju firmi koje se bave izradom softvera, kao i u bankama čije se poslovanje zasniva na bazama podataka. Naravno, informacioni sistemi su nešto bez čega se danas ne može, tako da je njihova zaštita i održavanje od velikog značaja.

Svaka firma, koja u svom radu koristi računare će biti mesto gde možete zatražiti posao.

Budi i ti deo budućnosti – Upiši novi smer!