Обележавање Међународног дана енергетске ефикасности, 05. март

Posted on Posted in Вести

Поводом Међународног дана енергетске ефикасности спровели смо, на нивоу школе, анкету о коришћењу обновљивих извора енергије. Резултат анкете није био очекиван, јер наши ученици (и њихови родитељи)  баш и не користе (бар не у великом броју) обновљиве изворе енергије у својим домовима. Забрињавајући податак је и да већина њих (вас, нас) нема никаквих информација о овој теми.

Са друге стране, податак који је више него добар говори о томе да је већина анкетираних  изразила жељу да у будућности користи обновљиве изворе енергије.

Нека та будућност почне сада !

Једна мала ствар за почетак може да промени много тога.

Твоја одлука да живиш одрживо има велики утицај  на твој дом и људе у њему „. Та одлука утиче и на свет изван твог дома и на будућност планете.

Одлучи и крени, јер сваки мали корак који направиш, чини будућност твоје планете бољом и светлијом !