Obeležavanje Međunarodnog dana energetske efikasnosti, 05. mart

Posted on Posted in Vesti

Povodom Međunarodnog dana energetske efikasnosti sproveli smo, na nivou škole, anketu o korišćenju obnovljivih izvora energije. Rezultat ankete nije bio očekivan, jer naši učenici (i njihovi roditelji)  baš i ne koriste (bar ne u velikom broju) obnovljive izvore energije u svojim domovima. Zabrinjavajući podatak je i da većina njih (vas, nas) nema nikakvih informacija o ovoj temi.

Sa druge strane, podatak koji je više nego dobar govori o tome da je većina anketiranih  izrazila želju da u budućnosti koristi obnovljive izvore energije.

Neka ta budućnost počne sada !

Jedna mala stvar za početak može da promeni mnogo toga.

Tvoja odluka da živiš održivo ima veliki uticaj  na tvoj dom i ljude u njemu „. Ta odluka utiče i na svet izvan tvog doma i na budućnost planete.

Odluči i kreni, jer svaki mali korak koji napraviš, čini budućnost tvoje planete boljom i svetlijom !