Огледни час у оквиру програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“

Posted on Leave a commentPosted in Вести

У оквиру програма под називом „За чистије и зеленије школе у Војводини“ , наставнице Скомрак Јасна и Пекез Марија су у марту месецу одржале огледни час на којем су приказани продукти пројектне наставе на тему „Значај комуникације у друштву и природи на примеру пчела“. Час је реализован веома успешно, а детаљније можете погледати у прилогу.

За чистије и зеленије школе у Војводини

Posted on Leave a commentPosted in Вести

Наша школа је и ове школске године учесник у оквиру програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“. У оквиру планираних активности направили смо хотел за пчеле самице који је окачен у дворишту наше школе. Под менторством наставнице Скомрак Јасне, у изради хотела су учествовали ученици одељења Т14 ( Електротехничар телекомуникација – први разред) Андреј Смирнов и Јован Станојевић. Детаљније о целокупном процесу можете погледати у прилогу.

„Свечев лек“ – прослава Светог Саве у ЕТШ „Михајло Пупин“ у Новом Саду, 2022. године

Posted on Leave a commentPosted in Вести

Представа: „Свечев лек“, по мотивима истоимене приповетке Симе Матавуља.
Сценарио и режија: Љиљана Перишић-Бурсаћ
Снимљена у јануару 2022. године у ЕТШ „Михајло Пупин“ у Новом Саду.

Улоге тумаче: Вук Симић, Јелена Плањанин, Душан Ковачевић, Марија Дакић, Милош Продановић, Никола Стефановић, Ненад Ђајић, Огњен Петровић, Јана Бороја, Милан Ковачевић, Милан Кљајић
Музика: Александар Змијанац (хармоника), Урош Кнежевић (гитара), Александра Куриљ (вокал)
Сниматељи: Александар Змијанац, Игор Путник, Јован Бурсаћ
Монтажа: Јован Бурсаћ